Hnojiva

 • Nabízíme 76 druhů hnojiv
 • Nejširší nabídka v ČR
 • Možnost kombinovat hnojiva od různých výrobců (ICL, Haifa, AGRO, Yara)
 • Možnost namíchat hnojiva dle vašeho přání

Jaké jsou nejdůležitější živiny pro váš trávník?

Dusík (N) – patří mezi základní prvky důležité pro výživu travnatých ploch. Dusík je základní stavební prvek, který podporuje růst a regenerační vlastnosti trávníku.

Fosfor (P) – je důležitou živinou pro tvorbu a růst kořenového systému. Měl by být k dispozici ve větší míře v době od klíčení do zakořeňování po výsevu (případně při dosevu). Umožňuje využití a přeměnu sluneční energie na energii potřebnou k růstu rostlin.

Draslík (K) – je prvek, který řídí buněčnou stavbu rostlin. Posiluje buněčné tkáně a proto podporuje odolnost trav vůči suchu, nízkým i naopak příliš vysokým teplotám a chorobám. Draslík aplikujeme před mimo vegetačním obdobím a v průběhu nedostatku vláhy. S přihlédnutím k pozitivním vlastnostem pro trávníky se v poslední letech vyrovnává vzájemný poměr draslíku vůči dusíku v hnojivech pro trávníky na 1:1 až 1:2.

Hořčík (Mg) – je velmi důležitý pro tvorbu chlorofylu (zelené barvivo), které je potřeba pro optimální průběh fotosyntézy.

Stopové prvky – železo (Fe), měď (Cu), mangan (Mn) jsou důležité při procesech látkové výměny a tím pomáhají udržet travní jedince v dobré kondici. Nedostatek stopových prvků se může projevit různými chlorózami (tzn. světlé skvrny různých velikostí a tvarů). Jejich optimální přítomnost pomáhá udržovat zatěžovaným trávníkům dokonalý barevný aspekt. Neprávem často opomíjeným prvkem je ve výživě zatěžovaných trávníků síra (S). Vzhledem ke snižujícímu se množství síry v půdě (odsiřováním zdrojů znečištění) je velmi důležité při výživě trávníků na tento prvek nezapomínat, neboť síra se spolu s dusíkem podílí na tvorbě bílkovin.

Aplikace trávníkového hnojiva

Aplikace hnojiva na trávník musí být rovnoměrná a dle dávky uvedené na balení hnojiva.

Hnojivo aplikujeme rovnoměrným rozhozem. Pro zajistění rovnoměrnosti a dodržení správné dávky hnojija je vhodné použít rozmetadla a aplikační  posypového vozíky. Tato drobná zahradní technika zaručuje rovnoměrnou a přesnou aplikaci.Po aplikaci je třeba celou plochu dostatečně zavlažit cca 15 - 20 l vody na m2. Z toho důvodu je vhodné provádět aplikaci před deštěm. Hnojivo aplikujte vždy 2 - 3 dny po seči. Zavlažujeme až po aplikaci, hnojivo rozhazujeme na suchý trávník.

 • Rovnoměrností aplikace a dodržením dávky minimalizujete riziko popálení trávníku.
 • Před aplikací si vždy přečtěte etiketu hnojiva nebo návod k použití.
 • hnojivo skladujte v chladu a suchu

středisko Smiřice

 • úložiště volně ložených materiálů
 • poblíž Hradce Králové - snadná dostupnost pro drobné realizace 
 • substráty, zeminy, kůrové mulče
 • běžně skladem nejprodávanější hnojiva a travní směsi

gardenboom.com

Šestý smysl Vaší zahrady..

Sníte o perfektním trávníku? S řadou Garden Boom se Vám sny
o krásné zahradě jednoduše splní.

 • doporučován zahradními architekty a odborníky na zakládání zahrad.

travnikovekoberce.cz

ŠPIČKOVÁ KVALITA

agrocs.cz

substráty, hnojiva minerální, organická, organominerální, krystalická a kapalná, travní směsi, fungicidy, herbicidy, insekticidy a ostatní přípravky na ochranu rostlin, mulčovací kůra, štěpka, Kristalon, několik druhů trávníkových koberců a ucelená řada výrobků pro ekologicky šetrné pěstování

 • "…dělejte s námi svět krásnější" 

AGRO CS GARDEN BOOM megazahrada.cz FLORIA agro KRISTALON

© 2021, AGRO CS a.s. – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky