Pink Patch

image1

Pink Patch je způsobena patogenem Limonomyces roseipellis a napadá chladnomilné druhy trav jako jsou kostřavy, jílky a lipnice, ale nejcastěji se vyskytuje u psinečku.

Symptomy Pink Patch, stejně jako Red Thread, jsou často vice méně kruhovité narůžovělé skvrny s nádechem červené až nahnědlé barvy, s průměrem kolem 5 až 10 cm. Pink Patch se rozšiřuje pomaleji než Red Thread a je méně agresivní. Poškození je většinou jen povrchní a jednotlivá napadená stébla travy jsou pokryta houbovým mycéliem. Houba způsobujíci Pink Patch nevytváří červená vlákna ani narůžovělé vatové chomáčky jako Red Thread.

Pink Patch bývala oznaěována za variantu Red Thread. Houby obou onemocnění mají podobný vzhled a často se rozvíjí dohromady. Onemocnění je závažnější na turfu s nedostatečným hnojením dusíkem. Onemocnění se rozvíjí od 4°C až do 32°C a mírné teploty společně s hojností vlhkosti jsou ideální pro rozvoj. Patogen má pomalý růst a tudíž je závažnějsí na pomaleji rostoucích travách.

Onemocnění je možné eliminovat zvýšením rychlosti růstu turfu. Také správný hnojící program snižuje výskyt a závažnost onemocnění. Z chemického hlediska fungicidy pro Red Thread působí i na Pink Patch. 

středisko Smiřice

  • úložiště volně ložených materiálů
  • poblíž Hradce Králové - snadná dostupnost pro drobné realizace 
  • substráty, zeminy, kůrové mulče
  • běžně skladem nejprodávanější hnojiva a travní směsi

gardenboom.com

Šestý smysl Vaší zahrady..

Sníte o perfektním trávníku? S řadou Garden Boom se Vám sny
o krásné zahradě jednoduše splní.

  • doporučován zahradními architekty a odborníky na zakládání zahrad.

travnikovekoberce.cz

ŠPIČKOVÁ KVALITA

agrocs.cz

substráty, hnojiva minerální, organická, organominerální, krystalická a kapalná, travní směsi, fungicidy, herbicidy, insekticidy a ostatní přípravky na ochranu rostlin, mulčovací kůra, štěpka, Kristalon, několik druhů trávníkových koberců a ucelená řada výrobků pro ekologicky šetrné pěstování

  • "…dělejte s námi svět krásnější" 

AGRO CS GARDEN BOOM megazahrada.cz FLORIA agro KRISTALON

© 2021, AGRO CS a.s. – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky