Hnojiva

 • 18.07.2017

  Výběr hnojiva

  Dotaz na produkt Hnojivo Multicote 8M 17-11-11+2MgO 25 kg z kategorie

  Dlouhodobě působící hnojiva Multicote, Dlouhodobě působící hnojiva Multicote, Dlouhodobě působící hnojiva Multicote

  Dobrý den,
  potřeboval bych poradit s výběrem a dávkováním dlouhodobého hnojiva pro pokojové rostliny. Především se jedná o Ficus a dracaena marginata, obecně řečeno nekvetoucí rostliny. Rostliny jsou zasazeny v zeostrátovém systému. Jedná se mi o přihnojování desítek rostlin na firmách.
  Tomáš Konečný

  Dobrý den pane Konečný,
  děkujeme za Váš dotaz ke hnojení pokojových rostlin. Použití dlouhodobého hnojiva typu Multicote spočívá spíše v jeho zapracování při výsadbě rostlin do pěstebního substrátu. Doba působení je potom dle jeho označení např. 5 – 6 případně 8 – 9 měsíců. Další přihnojení lze provést opět do nového substrátu nebo na povrch substrátu stávajícího, což snižuje využitelnost hnojiva (část živin, především N vytěká do atmosféry). Dávkování v těchto případech bývá kolem 3 - 4 g hnojiva/litr substrátu.

  Nevím, jakým způsobem máte zabezpečenou zálivku rostlin při tomto způsobu pěstování. Doporučil bych proto spíše zvolit metodu přihnojování formou pravidelné hnojivé zálivky, kdy se použijí vodorozpustná hnojiva (např. Universol, Polyfeed, Kristalon) v dávce 0,1 – 0,2 % roztoku. Interval použití je odvislý od systému. Bez zásobníku vody např. při každé zálivce nebo třeba min. 1 x týdně.
  S přátelským pozdravem
  Ing. Jiří Valtera 
  Profi program pěstitelský AGRO CS a.s.

 • 28.03.2017

  hnojení

  Dobrý den, prosím o radu jak správně hnojit trávník. Loni byl položen travní koberec. Ničím jsem dosud nehnojila. Mám koupený Travin. Děkuji za rady a doporučení. Vávřová

  Vážená paní Vávřová,

  veškeré rady a doporučení ohledně Travinu naleznete na našem e-shopu https://megazahrada.cz/017190-floria-travin-20-kg/?search=travin, dále také potřebnou dokumentaci a další doporučené produkty.

  Na Trávníkové koberce doporučujeme unikátní řadu dlouhodobě působících hnojiv Garden Boom, veškeré informace naleznete na www.gardenboom.com.

   AGRO CS a.s.

 • 28.02.2017

  Osmo Top

  Dotaz na produkt OsmoTop 2-3M 22-05-06+2MgO+ME 25 kg z kategorie

  Dlouhodobě působící hnojiva ICL Osmocote, Dlouhodobě působící hnojiva ICL Osmocote (Everris), Dlouhodobě působící hnojiva ICL Osmocote (Everris)

  Dobrý den,
  jak mohu využít v zahradě hnojivo Osmo Top. Mám vzorek. S díky H. Houdová

  Dobrý den paní Houdová,
  OsmoTop je částečně obalované hnojivo, které je speciálně vyvinuto k aplikaci na povrch substrátu v kontejnerových školkách.  Má dobu působení 2 - 3 měsíce a obsahuje složku s rychlým účinkem. OsmoTop ulpívá na povrchu substrátu a jeho granule jsou bezprašné.  Vedle NPK a hořčíku obsahuje OsmoTop také tři nezbytné stopové prvky, což rostlině zajistí svěží zelený vzhled.

  73% dusíku je v hnojivu v obalované formě, zbylých 27 % je neobalených a zajišťuje rostlině přísun dusíku okamžitě po aplikaci. OsmoTop je vynikající hnojivo pro aplikaci na povrch substrátu, které zajistí rychlé zazelenání či napraví příznaky nedostatku živin u dobře zakořeněných rostlin v kontejnerech. 
  Topdressing může být aplikován v případe použití sprinklerů nebo kapkové závlahy. Při použití kapkové závlahy aplikujte hnojivo přímo pod kapkovač.

  Podrobné informace o hnojivu Osmo Top naleznete na následujícím odkazu: https://icl-sf.com/cz-cz/products/ornamental_horticulture/5232-osmotop-2-3m/

  Děkujeme za zaslání Vašeho dotazu.
  AGRO CS a.s.

 • 04.07.2016

  Hnojení cann a jiřin

  Dobré dopoledne, mohu dosny a jiřiny na začátku července hnojit Agro hnojivem organo-minerální na cibuli a česnek ?
  Děkuji za odpověď.
  Dana Gruberová

  Dobrý den,
  hnojivo bych doporučil použít na uvedené rostliny asi do poloviny července, aby rostliny stihly využít dodané živiny. Nicméně záleží také na průběhu počasí. Pokud je příznivé počasí a první mráz přide dlouho na podzim, tak budou rostliny schopny využít většinu živin i při trochu pozdější aplikaci hnojiva.
  Ing. Vydlák  AGRO CS

 • 18.05.2016

  Hnojivo na bambusy

  Dotaz na produkt Osmocote PRO 5-6M High K 11-10-19+2MgO+ME 25 kg z kategorie

  Dlouhodobě působící hnojiva ICL Osmocote, Dlouhodobě působící hnojiva ICL Osmocote (Everris), Dlouhodobě působící hnojiva ICL Osmocote (Everris)

  Dobry den, chcel by som sa poradit aky druh hnojiva by som mal pouzit pri pestovani bambusv. Vopred dakujem za odpoved, prajem pekny den, Valocky Jozef

  Vážený pane Valocký,

  děkujeme za Váš zajímavý dotaz. Bohužel je formulován velmi obecně, takže v této rovině lze i odpovědět.

  Bambusy, podobně jako jiné rostliny vyžadují živiny dle periody svého růstu – tj. v době intenzívního růstu převahu N, potom vyrovnaný poměř živin a v závěru vegetace převahu K. O typu hnojiva rozhoduje potom způsob pěstování - záhon, květináč, venkovní podmínky, interiér….., způsob zálivky a mnoho dalších faktorů. Tím je myšleno zda použít hnojivo do substrátu např. dlouhodobě působící nebo hnojivo pouze na list. Nevíme rovněž, zda se pěstováním zabýváte jako hobby pěstitel či ve větším rozsahu.

  Případné dotazy velmi rád zodpovím.
  S přátelským pozdravem
  Ing. Jiří Valtera
  Profi program Pěstitelský

 • 13.05.2016

  Polyfeed Menuet - dávkování

  Dotaz na produkt Hnojivo Polyfeed Menuet 20-05-20+3MgO+ME 25 kg z kategorie

  Vodorozpustná hnojiva HAIFA Polyfeed , Hnojiva HAIFA Polyfeed, Hnojiva HAIFA Polyfeed, Hnojiva HAIFA Polyfeed , Hnojiva HAIFA Polyfeed

  Dobrý den
  prosím o český návod na použití, dle plodin.
  dávkování, koncentrace atd.

  Vážený pane Kopičko,
  děkujeme za Váš dobrý dotaz.
  Hnojivo Polyfeed Menuet patří do skupiny vodorozpustných hnojiv podobně jako další obdobná hnojiva na trhu. Jejich použití pro hnojení je tedy ve formě hnojivé závlahy nebo postřiku na list.
  Dávkování se vždy řídí pěstovanou rostlinou, jejími nároky na výživu, růstovým stádiem, užitkovým směrem a dalšími parametry. Ve svém dotazu neuvádíte konkrétně, lze proto odpovědět velmi všeobecně. Nejčastěji se proto používá koncentrace 0,1 – 0,2 % roztoku = 1 – 2 g hnojiva na 1 litr. Podstatné je, že přihnojování je dobré provádět opakovaně nejlépe v pravidelných intervalech 1 – 2 x týdně (jsou ale i pěstitelé, kteří přihnojují v každé zálivce třeba poloviční dávkou).
  Tolik ve stručnosti, případné dotazy velmi rád zodpovím. 
  S přátelským pozdravem
  Ing. Jiří Valtera
  Profi program pěstitelský

 • 06.05.2016

  Dávkování

  Dotaz na produkt Krystalické hnojivo MULTI K 13-00-46 25 kg z kategorie

  Hnojiva prášková, Hnojiva prášková, Hnojiva prášková, Hnojiva prášková

  Dobrý den,
  Chtěl bych se zeptat na dávkování tohoto hnojiva.
  Děkuji,
  Pavel Nahácky

  Dobrý den pane Nahácky,

  děkujeme za Váš dotaz. Bohužel jste neuvedl, jakou rostlinu hodláte přihnojovat, lze proto odpovědět pouze obecně.

  Hnojivo MULTI K lze výhodně použít ve formě roztoku v koncentraci 0,2 %. Ve formě pevné se dávka řídí potřebou K ale i N příslušné plodiny. Případné další dotazy velmi rád zodpovím.

  S přátelským pozdravem

  Ing. Jiří Valtera

  Profi program Pěstitelský

 • 19.04.2016

  Yara Mila Compl. dotaz

  Dotaz na produkt Hnojivo Yara Mila Complex 12-11-18+2MgO+ME 25 kg z kategorie

  Hnojiva AGRO, Hnojiva AGRO , Hnojiva AGRO , Hnojiva granulovaná, Hnojiva granulovaná, Hnojiva granulovaná, Hnojiva granulovaná

  Dotaz hnojivom Yara Mila Complex je možné do riadkov rozsypať pri sadenie zemiakov....myslím do žlabu pri sadeným zemiakov....ďakujem..

  Vážený pane Banyare,
  děkujeme za Váš zajímavý dotaz.
  Teoreticky se tato možnost použití hnojiva nabízí. Osobně bych však moc nedoporučoval, protože rostlinu by nic „nenutilo“ svými kořeny hledat ve vegetační vrstvě. V extrémním případě by tyto rostliny mohly trpět i třeba suchem vlivem mělkého a slabšího kořenového systému.  Dokonce při vyšší dávce by mohlo dojít i k jejich popálení zvýšenou koncentrací hnojiva. Lépe je rovnoměrně hnojivo zapravit do pěstebního profilu před vytvořením hrůbků.
  Pokud vezmeme příklad rostlin okrasných pěstovaných v kontejnerech při zapravení hnojiva do substrátu, rostliny koření pravidelně v celém profilu kontejneru. Při dávkování hnojiva do otvoru před výsadbou se vytvoří svazčité kořeny kolem tohoto hnojiva, rostlina tolik neprospívá. Podobně by to s největší pravděpodobností dopadlo i s brambory. Navíc je třeba vzít v úvahu pohyblivost (rozpustnost) hnojiva, pokud by bylo pouze na dně hrůbku.
  Případné dotazy velmi rád zodpovím.
  S přátelským pozdravem
  Ing. Jiří Valtera
 • 11.04.2016

  Použití Osmocote

  Dotaz na produkt Osmocote Exact Standard 5-6M 15-09-12+2,5MgO+ME 25 kg z kategorie

  Dlouhodobě působící hnojiva ICL Osmocote, Dlouhodobě působící hnojiva ICL Osmocote (Everris), Dlouhodobě působící hnojiva ICL Osmocote (Everris)

  Dobrý den,

  lze osmocote použít na hnojení již vzrostlých výsadeb rozhozem na povrch substrátu?

  Děkuji za odpověď.

  Dobrý den pane Rejhone,

  děkujeme za Váš dotaz. Hnojivo Osmocote Exact Standard 5 – 6 M se používá především pro výsadby rostlin v kontejnerech, ale lze úspěšně využít pro hnojení vzrostlých výsadeb. Pro svůj dlouhodobý účinek až 6 měsíců (v závislosti na teplotě povrchu půdy) je třeba přizpůsobit dávku.

  Případné dotazy velmi rád zodpovím.
  Ing. Jiří Valtera
  PROFI Pěstiteský program

 • 22.03.2016

  Hnojení peckovin v truhlíku

  Dobrý den,
  mám na balkoně v 70 l truhlíku dva sloupovité stromky broskve a meruňky. Koupil jsem jim hnojivo Agro NPK se zeolitem určené i k peckovinám. Můžete mi poradit jak často a jak moc jej používat v mé situaci? Na balení jsou metry čtvereční, ale v tomto případě to asi nelze brát doslova. Do začátku jsem jim dal 60g do zeminy při přesazování.
  Děkuji za odpověď.
  S pozdravem
  Buchta Jiří

  Vážený pane Buchto,

  děkujeme za Váš dotaz. Hnojivo, které jste zakoupil je používáno spíše ve venkovních kulturách = sadech, záhonech, proto to dávkování na m2. Pokud byste chtěl přepočítat dávku z m2 na objem substrátu v truhlíku je třeba vzít v úvahu mocnost ornice, která se pro tento modelový případ počítá cca 25 cm. 1 kg na 8 m2 = 2 000 l (2 m3 zeminy)= 0,5 g hnojiva/l.  Pokud jste při přesazování dodal 60 g do 70 l = 0,85 g hnojiva/l, což je již poměrně dost pro zvýšení zasolení.

  Pro účel pěstování v truhlíku či kontejneru bych spíše doporučil využít hnojiva vodorozpustná (např. Kristalon) do každé zálivky  či min. 1 x týdně v koncentraci 0,1 -0,2 % roztoku.

  Ing. Jiří Valtera
  Profi Pěstitelský program


  | 1 | 2 | 3 |


Nevíte si rady? Zeptejte se odborníka

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Rychlý kontakt

AGRO CS a.s.
č. p. 265
552 03 Říkov

Objednávky Trávníkový program:
JANA COHORNOVÁ
Telefon: 491 457 226

Objednávky Pěstitelský program:
LENKA JONEŠOVÁ
Telefon: 491 457 186

Další kontakty

středisko Smiřice

 • úložiště volně ložených materiálů
 • poblíž Hradce Králové - snadná dostupnost pro drobné realizace 
 • substráty, zeminy, kůrové mulče
 • běžně skladem nejprodávanější hnojiva a travní směsi

gardenboom.com

Šestý smysl Vaší zahrady..

Sníte o perfektním trávníku? S řadou Garden Boom se Vám sny
o krásné zahradě jednoduše splní.

 • doporučován zahradními architekty a odborníky na zakládání zahrad.

travnikovekoberce.cz

ŠPIČKOVÁ KVALITA

agrocs.cz

substráty, hnojiva minerální, organická, organominerální, krystalická a kapalná, travní směsi, fungicidy, herbicidy, insekticidy a ostatní přípravky na ochranu rostlin, mulčovací kůra, štěpka, Kristalon, několik druhů trávníkových koberců a ucelená řada výrobků pro ekologicky šetrné pěstování

 • "…dělejte s námi svět krásnější" 

AGRO CS GARDEN BOOM megazahrada.cz FLORIA agro KRISTALON

© 2021, AGRO CS a.s. – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky