info k pH

30.07.2015

Dobry den

neviem sa dopracovat k udajom o PH hodnotach vasich substratov tak sa vas chcem opytat ktore z vasich substratov maju tieto hodnoty v rozmedzi 6 - 7 popripade idealne 6.5 nie vsak vziadnom pripade nizsie ako 6. dakujem, Peter Stančík

30.07.2015:Vážený pane Stančíku,


děkujeme za Váš dotaz.


V prvé řadě je prosím třeba si ujasnit jaká hodnota pH Vás zajímá? Toto stanovení se totiž standardně provádí za různých metodik:


1)    Ve výluhu KCl


2)    Ve výluhu CaCl2


3)    Ve vodním výluhu = H2O


Bohužel zjištěné hodnoty nejsou mezi sebou tak snadno matematicky připočítatelné a nelze je mezi sebou jednoduše porovnávat, proto je třeba znát vždy podmínky stanovení.


Pokud se týká hodnot našich substrátů velká většina z nich je připravována a zpravidla na obale (průvodním listu u profi substrátů) deklarována hodnotou 5,5 - 6,5 měřeno v H2O.

Výjimky jsou substráty pro kyselomilné rostliny = např. Azalky a rododendrony, množárenský substrát pro jehličnany, další substráty pro jehličnany. Je třeba si ale vždy uvědomit, že hodnota pH se v průběhu času a vlivem různých faktorů během pěstování, ale částečně i během skladování průběžně mění. Je to např. vlivem teploty, vlhkosti, obsahu jílových částic, tvrdosti vody, působením hnojiv (většina má okyselující účinek). Je to tedy problematika poměrně obsáhlá, důležitá pro příjem živin rostlinami a jejich správný růst. Pokud se týká stanovení hodnoty pH, nejpřesnější jsou spíše metody analytické, prováděné v laboratorních podmínkách než různé „rychlo testy“ za pomocí různých pomůcek, které jsou spíše hodně orientační.V případě Vašeho specifického požadavku na připravený substrát v tomto směru dokážeme substrát vyrobit dle tohoto zadání s minimální možnou tolerancí dle metodiky stanovení. Je však třeba respektovat dodací podmínky, což je minimální objem > 10 m3 z technologického hlediska.


S pozdravem AGRO CS a.s.

Nevíte si rady? Zeptejte se odborníka

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Rychlý kontakt

AGRO CS a.s.
č. p. 265
552 03 Říkov

Objednávky Trávníkový program:
JANA COHORNOVÁ
Telefon: 491 457 226

Objednávky Pěstitelský program:
LENKA JONEŠOVÁ
Telefon: 491 457 186

Další kontakty

středisko Smiřice

  • úložiště volně ložených materiálů
  • poblíž Hradce Králové - snadná dostupnost pro drobné realizace 
  • substráty, zeminy, kůrové mulče
  • běžně skladem nejprodávanější hnojiva a travní směsi

gardenboom.com

Šestý smysl Vaší zahrady..

Sníte o perfektním trávníku? S řadou Garden Boom se Vám sny
o krásné zahradě jednoduše splní.

  • doporučován zahradními architekty a odborníky na zakládání zahrad.

travnikovekoberce.cz

ŠPIČKOVÁ KVALITA

agrocs.cz

substráty, hnojiva minerální, organická, organominerální, krystalická a kapalná, travní směsi, fungicidy, herbicidy, insekticidy a ostatní přípravky na ochranu rostlin, mulčovací kůra, štěpka, Kristalon, několik druhů trávníkových koberců a ucelená řada výrobků pro ekologicky šetrné pěstování

  • "…dělejte s námi svět krásnější" 

AGRO CS GARDEN BOOM megazahrada.cz FLORIA agro KRISTALON

© 2021, AGRO CS a.s. – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky