Travní osiva

 • 31.05.2017

  Travní směs Rychlé ozelenění

  Dotaz na produkt Travní směs Rychlé ozelenění 25 kg z kategorie

  Speciální travní směsi

  Dobrý den,
  žádám vás o bližší informace o této směsi, jak rychle tráva vyroste a jaká je cena balení a doba dodání, děkuji Neuvirtová.

  Dobrý den,
  travní směs se vyznačuje rychlým zakořeněním, růstem a tmavě zelenou barvou. Je vhodná k výsevu extenzivních ploch v okolí průmyslových objektů, kde kladete důraz na „rychlé ozelenění“. Cena za balení je 2.375,- Kč + DPH a doprava. 
  S pozdravem
  AGRO CS a.s.

 • 17.05.2017

  Vhodnost osiva

  Dotaz na produkt Kvetoucí louka 10 kg z kategorie

  Speciální travní směsi, Travní směsi

  Dobrý den,
  chceme vyset novy trávnik kolem RD na cca 800 m2, kvůli malým dětem a psovi chceme zvolit hřištní zátěžový trávník a máme k dispozici toto osivo saatgut - Podle Vašeho popisu se ale asi nejedna o klasicky nízký trávník k rodinnému domu, vhodný pro psa a děti kvůli zátěži?
  Je to vysoká kvetoucí tráva na louku?
  Děkuji, Marešová

  Dobrý den paní Marešová,
  máte pravdu, Kvetoucí louka je směs bylin a květin, nevhodná k založení okrasného/zátěžového trávníku u rodinného domu. Zasílám fotografii již vzrostlé směsi.

  Na zahradu doporučuji zakoupit osivo prémiové řady Garden Boom, vybrat můžete parkovou či sportovní směs. Sportovní více odolává zátěži a rychleji regeneruje. Veškeré informace se dočtete na www.gardenboom.com

  Zakoupit jej můžete v široké síti distributorů či nejjednodušeji objednat přímo na našem e-shopu: https://megazahrada.cz/015282-agro-garden-boom-sport-travni-smes-10-kg/, kde máte současně při částce nad 1.199,- Kč a hmotnosti do 49 kg dopravu zdarma.
  S pozdravem
  AGRO CS a.s.

 • 03.05.2017

  Kvetoucí louka

  Dotaz na produkt Kvetoucí louka 10 kg z kategorie

  Speciální travní směsi, Travní směsi

  Dobrý den,
  je součástí květnaté louky ostropestřec mariánský nebo podobný bodlák (nevím zda to určuji přesně)? Vloni jsme vyseli u Vás zakoupenou Kvetoucí louku a nyní nám tam vyrostl celkem rovnoměrně po celé louce asi 40 cm vysoký bodlák.
  Děkuji za odpověď. Rabelová D.

  Vážený zákazníku,

  ostropestřec mariánský není součástí travní směsi, složení TS Kvetoucí louka zasíláme do e-mailu. Mohl se však vyskytovat v půdě, již při zakládání trávníku. 

  Přejeme Vám hezký den.
  AGRO CS a.s.

 • 30.04.2017

  Travní směs k RD

  Dobrý den,
  prosím, můžete mi doporučit travní směs na založení trávníku u RD. Máme 2 malé děti, které pořád po zahradě běhají, požadavkem je, aby trávník rychle regeneroval, hezky vypadal, abych dětem nemusela zakazovat běhat po trávníku. Na sekání zvažujeme robotickou sekačku. Děkuji za odpověď. Lucie R.

  Dobrý den paní Rybová,
  na zahradu k rodinnému domu doporučujeme travní osiva z řady Garden Boom – volit můžete z TS Park nebo Sport. Garden Boom Sport je více odolný vůči zátěži a rychle regeneruje, Park je pak více okrasný, nicméně také vhodný na zahradu. Dá se říci, že je reprezentativnější. Více informací se dočtete na webu www.gardenboom.com.

  Osiva i hnojiva Garden Boom nejjednodušeji zakoupíte na našem e-shopu https://megazahrada.cz/015282-agro-garden-boom-sport-travni-smes-10-kg/, kde máte navíc dopravu nad 1.199,- Kč a současně do hmotnosti 49 kg zdarma.

  S pozdravem
  AGRO CS a.s.

   

 • 25.04.2017

  Travní směs

  Dobrý den,
  chtěl bych dosít menší plochu travním semenem a potřebuji poradit s jeho volbou. Zatím mám trávník asi na 400 m2 asi 10 i více let zakládaný postupně, povětšinou hřišťní směsí, ale i jinými. Snažím se vypěstovat trávník se vzpřímenými listy vytvářející pravidelný koberec. Na některých plochách se mi to moc nedaří, protože mezi travou se vzpřímenými listy se občas vyskytne tráva, která má širší poléhavé listy. Pokud ji nechám, vytvoří něco jako trs a ostatní trávu vytlačí. A to i při pravidelném sečení, vertikutací a přihnojování. Mám za to, že jsem si s pořízenou travní směsí nasel semena trávy, která takhle roste a "zlobí". Chtěl bych se zeptat, co je to za trávu, které bych se rád v pořízené směsi vyhnul (jestli to lze) a jakou travní směs byste mi doporučili pro další setí a obnovu původního trávníku. Pokud jsem nechtěnou trávu nepopsal dostatečně, mohu poslat fotku. Travnaté plochy jsou běžně zatížené přecházením a rekreačním provozem.
  Děkuji za odpověď.
  S pozdravem, Jiří Kopic

  Dobrý den pane Kopici,

  travní druh, který popisujete se jmenuje kostřava rákosovitá. Tato tráva je víceméně zastoupena v každé okrasné travní směsi. Na rozdíl od jiných travních druhů kostřavy hluboce koření a když nastane sušší období, což nemusí být pouze v létě, ale i na jaře, tak nastane tato situace. Kostřava si svými hlubokými kořeny vezme vodu z hloubky a začne v trávníku utlačovat ostatní druhy trav, a tím mu dominovat.

  Hřištní/sportovní a také regenerační travní směsi jsou převážně složeny z travních druhů jílků vytrvalých a lipnic lučních. Ty jsou oproti kostřavám více odolné vůči zátěži.

  Ve Vašem případě doporučujeme: důkladnou – hrubou vertikutaci křížem – tj. nejprve celou plochu vodorovně a následně svisle. Hrubou vertikutací je myšlen benzínový/naftový vertikutátor, ne elektrický, který má malinký záběr do hloubky a prakticky trávníku neprospěje.

  Touto vertikutací Vám v trávníku nezůstane téměř nic – toho se ale nelekejte. Celou plochu zapískujte a následně dosejte osivem Garden Boom Regenerace. Dále doporučujeme také hnojit dlouhodobě působícími hnojivy z řady Garden Boom.

  Více o této profesionální řadě naleznete na: www.gardenboom.com.
  V případě jakýchkoliv dotazů mě, prosím, kontaktujte.

  S pozdravem
  AGRO CS a.s.

 • 24.04.2017

  Trávník u RD

  Dotaz na produkt TS Garden Boom Sport 10 kg z kategorie

  Travní směsi Garden Boom

  Dobrý den,

  u našeho nově postaveného RD dokončujeme zahradní práce s bagrem a na řadu přichází výsev nového trávníku. RD se nachází v podkrkonoší, na pozemku máme tzv. "červenici". Pozemek bude běžně zatěžován rodinou.

  Přemýšlíme o výsevu: Park exkluziv, park, nebo profesional...

  Prosím, můžete nám poradit nejvhodnější směs? Rádi bychom měli na trávníku "od všeho něco". Neměl by být "tvrdý", nepříjemný na chůzi. Sekání cca 1 za týden až 14 dní...

  Díky za odpověď.
  S pozdravem
  Z. Líkařová

  Dobrý den paní Líkařová,

  na zahradu k rodinnému domu doporučuji použít travní směs z prémiové řady Garden Boom – Park nebo Sport. Vzhledem k tomu, že určitě plánujete na trávníku trávit volný čas, volila bych Sport, kde jsou složením zastoupeny travní odrůdy odolnější vůči zatížení. Park je vyloženě okrasná travní směs, ale i ta je vhodná k rodinnému domu.

  Veškeré informace o této řadě naleznete na: www.gardenboom.com.

  Po urovnání terénu je potřebné zem „načechrat“ do hloubky 15 – 20 cm. Poté můžete provést výsev, u Garden Boom Sport doporučujeme 30 – 40 g/m2.

  Sečení je vhodné provádět 1x týdně, pokud plánujete méně často je důležité dodržet výšku seče – vždy zkracujte trávu max. o 1/3 délky, aby nedošlo k přílišnému stresu.

  Následné hnojení doporučujeme po druhé seči. Zde také mohu nabídnout dlouhodobě působící hnojiva z řady Garden Boom – Spring, Summer, Autumn. Hnojiva zajistí dostatečnou výživu trávníku na 2 – 3 měsíce a hnojíte tak pouze 3x ročně.

  Výrobky zakoupíte nejjednodušeji na našem e-shopu https://megazahrada.cz/015282-agro-garden-boom-sport-travni-smes-10-kg/, kde máte navíc výhodný benefit - při objednání zboží nad 1.199,- Kč a současně do hmotnosti 49 kg dopravu zdarma.

  S pozdravem
  Michaela Tylšová
  AGRO CS a.s.

 • 27.03.2017

  Výběr travní směsi

  Dotaz na produkt TS Garden Boom Sport 10 kg z kategorie

  Travní směsi Garden Boom

  Dobrý den,
  sháním kvalitní travní směs na zahradu cca 1000 m2.
  Chci něco nenáročného a odolného kvůli dětem. Zahrada je převážně jílovitá. Co byste mi doporučili? Děkuji

  Dobrý den pane Antesi,

  na zahradu k rodinnému domu Vám doporučujeme unikátní řadu osiv a hnojiv Garden Boom. Nejvhodnějším osivem pro Vaši zahradu bude Garden Boom Sport 10 kg – balení Vám vystačí na 330 m2.

  Nejjednodušeji jej zakoupíte na našem e-shopu https://megazahrada.cz/015282-agro-garden-boom-sport-travni-smes-10-kg/, kde navíc máte dopravu zdarma při objednání nad 1.199,- Kč (a současně do hmotnosti 49 kg).

  V případě jílovité zahrady rozhodně doporučujeme před výsevem upravit stávající povrch, vrstvou alespoň 10 cm kvalitní zeminy, a v ideálním případě částečně zapracovat do stávajícího povrchu.

  S pozdravem
  AGRO CS a.s.

 • 29.08.2016

  trávníková směs

  Dotaz na produkt TS Garden Boom Sport 10 kg z kategorie

  Travní směsi Garden Boom

  Chtěl bych se zeptat kolik trávníkové směsi je potřeba na pozemek cca 60 x 30 m a jaký typ, trávník bude celkem hodně zatěžovaný.

  Dobrý den pane Jaroši,
  můžeme Vám doporučit Travní směs z řady Garden Boom - Sport 10 kg. Výsevek je 30 - 40 g/m2, více informací naleznete zde: http://www.gardenboom.com/cz/travni-smesi/. Zakoupit jej můžete na našem e-shopu: https://megazahrada.cz/015282-agro-garden-boom-sport-travni-smes-10-kg/
  AGRO CS a.s.

 • 14.04.2016

  výběr travního osiva

  Dotaz na produkt TS Garden Boom Sport 10 kg z kategorie

  Travní směsi Garden Boom

  Dobrý den, chceme založit nový trávník u novostavby rodinného domu a nevíme si rady s volbou osiva. Trávník by měl pěkně vypadat, ale současně musí snést zátěž vytvářenou dětmi. Vysévaná plocha bude cca 400 - 450 m2, v zahradě je zabudovaná závlaha.
  děkuji za odpověď.

  Dobrý den paní Černá,

  v tomto případě Vám můžeme doporučit travní směs z řady Garden Boom - Sport 10 kg. Více informací naleznete zde: http://gardenboom.com/travni-smesi. Na uvedenou plochu budete potřebovat dvě balení a zbytek uchováte na další rok, na dosev poškozených míst. Výsevek u tohoto osiva je 30 - 40 g/1 m2, tj. jedno balení vystačí na 250 - 330 m2. Již instalovaná závlaha je obrovskou výhodou - pravidelná vláha je pro trávník velmi potřebná, v kombinaci s hnojením, pravidelným sekáním a vertikutací určitě docílíte krásného trávníku. 
  AGRO CS a.s.

 • 20.03.2016

  Zátěžová travní směs

  Dobrý den,
  obracím se na Vás s prosbou o radu. Mám malou zahrádku cca 200 m. Podloží je jílové a je v polostínu. Čili často řeším problém s mechem. Větší problém mi dělají moji dva malamuti pod jejich váhou trávník zcela zmizel. Chci na jaře založit nový. Ráda bych zvolila nějakou odolnou travní směs (do teď jsem používala směs z hobby marketů) potřebuji odolnou, nenáročnou směs, která vydrží příležitostné pobíhání a dovádění mých psů. Můžete mi prosím doporučit nějakou skutečně odolnou směs ? děkuji vám za vaší odpověď. Edita Slabá

  Dobrý den paní Slabá,

  děkujeme za zaslání Vašeho dotazu.

  V případě, že jsou na trávníku psi takové velikosti, bude trávník vždy dost poničený a nelze moc počítat, že by se Vám ho podařilo udržovat v top kvalitě. 

  Nicméně, pokud použijete sportovní směs, trávník bude dobře regenerovat a udržíte ho alespoň trochu v dobré kondici. Ve sportovních směsích je hodně zastoupen jílek a ten dobře regeneruje.

  V průběhu roku bychom doporučili alespoň 1x dosetí regenerační směsí na poškozených místech. Dále pak bude o odolnosti trávníku rozhodovat následná péče, tj. hnojení minimálně 3x za rok (při použití dlouhodobě působících hnojiv je to dostačující) a také občasná závlaha, pokud nemáte automatickou. Vláha je pro trávník velmi důležitá.

  Z profi travních směsí Vám můžeme doporučit Garden Boom Sport nebo TS Sport a na dosev pak Garden Boom Regenerace.

  Z hnojiv potom také řadu Garden Boom, Spring, Summer, Autumn, balení 15 kg Vám pohodlně vystačí na dva roky.

  Více informací naleznete na: https://www.agroprofi.cz/ts-garden-boom-sport-10-kg, https://www.agroprofi.cz/hnojiva-garden-boom, www.gardenboom.com.

  S pozdravem
  AGRO CS a.s.


  | 1 | 2 |


Nevíte si rady? Zeptejte se odborníka

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Rychlý kontakt

AGRO CS a.s.
č. p. 265
552 03 Říkov

Objednávky Trávníkový program:
JANA COHORNOVÁ
Telefon: 491 457 226

Objednávky Pěstitelský program:
LENKA JONEŠOVÁ
Telefon: 491 457 186

Další kontakty

středisko Smiřice

 • úložiště volně ložených materiálů
 • poblíž Hradce Králové - snadná dostupnost pro drobné realizace 
 • substráty, zeminy, kůrové mulče
 • běžně skladem nejprodávanější hnojiva a travní směsi

gardenboom.com

Šestý smysl Vaší zahrady..

Sníte o perfektním trávníku? S řadou Garden Boom se Vám sny
o krásné zahradě jednoduše splní.

 • doporučován zahradními architekty a odborníky na zakládání zahrad.

travnikovekoberce.cz

ŠPIČKOVÁ KVALITA

agrocs.cz

substráty, hnojiva minerální, organická, organominerální, krystalická a kapalná, travní směsi, fungicidy, herbicidy, insekticidy a ostatní přípravky na ochranu rostlin, mulčovací kůra, štěpka, Kristalon, několik druhů trávníkových koberců a ucelená řada výrobků pro ekologicky šetrné pěstování

 • "…dělejte s námi svět krásnější" 

AGRO CS GARDEN BOOM megazahrada.cz FLORIA agro KRISTALON

© 2021, AGRO CS a.s. – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky