Trávníkové substráty

Substrát na fotbalovém hřišti nejenže vytváří vegetační vrstvu sloužící k prokořenění trav, ale musí také odolávat spolu s trávníkem maximálnímu zatěžování. V substrátu je převážná část kořenového systému, z něhož čerpá trávník nejvíce vody a živin. I kořeny potřebují dýchat. Proto na odolnosti substrátu proti zhutnění (propustnosti pro vzduch) závisí nejen zdravotní stav trávníku, jeho dobrá kondice, ale i schopnost regenerace.


  • Typy katalogů
    • Obrázkový výpis


Optimální složení fotbalového substrátu je základem kvalitního trávníku. Fotbalový substrát je vyráběn ze speciálně tříděného, praného, ostrohranného, křemičitého písku. Ten zajišťuje vzdušnost substrátu (dýchání kořenů), omezuje jeho zhutnění při zatěžování a zároveň udržuje substrát propustný pro vodu i v období dešťů. Další složku tvoří hlinité částice sprašové hlíny. Jejich podíl je přesně vyvážen tak, aby výsledný substrát splňoval požadavky kladené na zrnitostní složení dle požadované zrnitosti křivky. Tyto částice se podílí na chemické stabilitě fotbalových substrátů. Hlinité částice výrazně omezují kolísání pH, poutají živiny, čímž zabraňují jejich vyplavování bez užitku do spodních vod a následně je postupně pro rostliny opět uvolňují. Zlepšují vodní režim, zadržují část dešťových vod v substrátu. Hrudky hlinitých částic jsou obaleny rašelinou, čímž je výrazně omezeno rozplavování těchto hrudek v substrátu a jejich proplavování do spodních vrstev.

Rašelina, ačkoliv hmotnostně představuje velmi malou složku, podílí se nejvýrazněji na úpravě vodního režimu substrátu. Cenná je její vysoká nasáklivost pro vodu a přirozená schopnost vodu uvolňovat pro rostliny. Dále se podílí na tvorbě humusových látek, podporujících příjem a využití živin dodaných hnojivy. Substráty určené pro fotbalové hřiště dále obsahují celou škálu živin (makro i mikroprvků) potřebných pro růst.

Rádi Vám poradíme

Potřebujete poradit? Volejte naše odborníky na fotbalová hřiště!

Aleš Jakl:  
+420 737 598 199

Bc. Petr Freiberg: 
+ 420 605 205 058

Rychlý kontakt

AGRO CS a.s.
č. p. 265
552 03 Říkov

Objednávky Trávníkový program:
JANA COHORNOVÁ
Telefon: 491 457 226

Objednávky Pěstitelský program:
LENKA JONEŠOVÁ
Telefon: 491 457 186

Další kontakty

středisko Smiřice

  • úložiště volně ložených materiálů
  • poblíž Hradce Králové - snadná dostupnost pro drobné realizace 
  • substráty, zeminy, kůrové mulče
  • běžně skladem nejprodávanější hnojiva a travní směsi

gardenboom.com

Šestý smysl Vaší zahrady..

Sníte o perfektním trávníku? S řadou Garden Boom se Vám sny
o krásné zahradě jednoduše splní.

  • doporučován zahradními architekty a odborníky na zakládání zahrad.

travnikovekoberce.cz

ŠPIČKOVÁ KVALITA

agrocs.cz

substráty, hnojiva minerální, organická, organominerální, krystalická a kapalná, travní směsi, fungicidy, herbicidy, insekticidy a ostatní přípravky na ochranu rostlin, mulčovací kůra, štěpka, Kristalon, několik druhů trávníkových koberců a ucelená řada výrobků pro ekologicky šetrné pěstování

  • "…dělejte s námi svět krásnější" 

AGRO CS GARDEN BOOM megazahrada.cz FLORIA agro KRISTALON

© 2021, AGRO CS a.s. – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky