Úvodní stránka Poradenství Substráty Substrát na kvetoucí komín

Substrát na kvetoucí komín

06.02.2016

Mohu se zeptat, který substrát používáte na "kvetoucí komín"? V této souvislosti bych si ráda ujasnila, jak nejlépe do sezóny vybavit tzv. pražské květinové věže, které se v Praze vyskytují před každým ÚMČ a v současnosti už se o ně jednotlivé MČ starají samy.
Za odpověď předem děkuji, H. Šubertová

06.02.2016:

Vážená paní Šubertová,


děkujeme za Váš zájem o náš projekt v uplynulých 2 letech. Vše je do podrobna popsáno zde: http://www.rozkvetlykomin.cz/.


Jedná se v podstatě o standardní typy pěstebních substrátů pro surfinie v jednom roce a druhém substrát pro pelargonie. Rostliny jsou navíc nad běžné základní vyhnojení vyživovány jednak dlouhodobě působícím hnojivem (CRF)a potom pravidelně dalšími vodorozpustnými hnojivy Kristalon spolu s Vitality Komplexem. Je vždy dostatek zálivkové vody dle potřeby rostlin (nikoliv přebytek). Použité truhlíky jsou samozavlažovací s kapkovou závlahou (na komín ani jinak nelze).


Pro použití ve Vašich podmínkách bych především doporučil vyhodnotit možnost zajištění kvalitní a pravidelné zálivky spolu s možností přihnojování. Pokud by toto nebylo v ideálním stavu, je třeba volit trochu odlišný substrát např. s obsahem hydrogelu, snižující potřebu závlahové vody až o 1/3 a hlavně eliminující dobu „sucha“. Ve standardní nabídce je to „substrát pro mobilní zeleň“. Dobrý výsledek nelze očekávat od cenově nejnižších kategorií substrátů např. akčních. Volte spíše substrát rašelinový z více druhů rašelin (černá , bílá, borkovaná) s obsahem kvalitního jílu (bentonit, Florisol) a případně kompostu než jen substrátu bez těchto komponentů. Vhodný je i substrát s kokosovým vláknem (tolik se neslehává a má dlouhou trvanlivost, nepřemokřuje se). Méně vhodné jsou substráty s dřevními vlákny (lignofibr, toresa apod.) kde rostliny sice dobře koření, ale mají větší spotřebu a hodně vysychají. Rádi Vám připravíme speciální složení dle Vaší objednávky (nutno ovšem odebrat > 10 m3 – viz. obchodní podmínky).


Důležité je rovněž nepodceňovat „lidský faktor“, protože když dva konají totéž, nemusí to vždy být totéž! Podstatným faktorem vedle substrátu bývá i kvalita rostlinného materiálu. Řada zahradnických podniků množí rostliny z vlastního genetického materiálu. Rostliny tak jsou levnější o licenční poplatky majitele dané odrůdy, ale někdy by to mohlo být na úkor chorob či škůdců…. .


Případné dotazy velmi rád zodpovím.


S přátelským pozdravem


Ing. Jiří Valtera


Profi program pěstitelský

Nevíte si rady? Zeptejte se odborníka

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Rychlý kontakt

AGRO CS a.s.
č. p. 265
552 03 Říkov

Objednávky Trávníkový program:
JANA COHORNOVÁ
Telefon: 491 457 226

Objednávky Pěstitelský program:
LENKA JONEŠOVÁ
Telefon: 491 457 186

Další kontakty

středisko Smiřice

  • úložiště volně ložených materiálů
  • poblíž Hradce Králové - snadná dostupnost pro drobné realizace 
  • substráty, zeminy, kůrové mulče
  • běžně skladem nejprodávanější hnojiva a travní směsi

gardenboom.com

Šestý smysl Vaší zahrady..

Sníte o perfektním trávníku? S řadou Garden Boom se Vám sny
o krásné zahradě jednoduše splní.

  • doporučován zahradními architekty a odborníky na zakládání zahrad.

travnikovekoberce.cz

ŠPIČKOVÁ KVALITA

agrocs.cz

substráty, hnojiva minerální, organická, organominerální, krystalická a kapalná, travní směsi, fungicidy, herbicidy, insekticidy a ostatní přípravky na ochranu rostlin, mulčovací kůra, štěpka, Kristalon, několik druhů trávníkových koberců a ucelená řada výrobků pro ekologicky šetrné pěstování

  • "…dělejte s námi svět krásnější" 

AGRO CS GARDEN BOOM megazahrada.cz FLORIA agro KRISTALON

© 2021, AGRO CS a.s. – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky