Generic selectors
Pouze přesné shody
Vyhledat v nadpisech
Search in content
Post Type Selectors

O společnosti

AGRO CS je ryze českou společností, založenou v roce 1992. V té době navázala na činnost Agropodniku Česká Skalice, který sloužil zemědělcům v oblasti poradenství, skladování a aplikace hnojiv. Pro svůj rozvoj AGRO CS v následujících letech využilo odborných zkušeností a znalostí a v roce 1994 rozšířilo své aktivity o výrobu substrátů a malobalení hnojiv. Tuto činnost nadále systematicky rozšiřovalo a v současné době patří ve střední a východní Evropě k předním výrobcům substrátů, hnojiv a travních osiv.

V současné době pracuje v mateřské společnosti AGRO CS 250 zaměstnanců. Včetně dceřiných společností je to pak více než 700 zaměstnanců. Obrat společnosti přesahuje na domácím trhu 1,9 mld Kč (70 mil €). Dceřiné společnosti působí na Slovensku, Litvě, v Maďarsku a Rumunsku.

Činnost firmy AGRO CS je rozdělena do pěti hlavních divizí

Zahradní divize

Vyrábí a dodává pro hobby i profi trh substráty, hnojiva, travní směsi a travní koberce, dekorační materiály, přípravky na ochranu rostlin a jiný zahradnický sortiment. Působnost divize je po celé střední a východní Evropě. Má výhradní zastoupení hobby balení hnojiva Kristalon.

Divize agroslužby

Zajišťuje dodávky hnojiv včetně komplexního servisu zemědělcům a distributorům v České republice; prostřednictvím laboratoře akreditované ČIA nabízí a zajišťuje poradenství, odběry vzorků, fyzikálně chemické a mikrobiologické analýzy půd, hnojiv, kalů, krmiv, ovoce a zelenina apod.

Divize strojírenská

Dodává technologické linky naskladňování, třídění, míchání a vyskladňování průmyslových hnojiv a substrátu, plničky pytlů a big bagů; provozuje stanici pohonných hmot, zajišťuje distribuci AdBlue a obalů na sypké hmoty.

Divize bioenergie

Provozuje bioplynovou stanici o výkonu 1,4 MW na okraji města Jaroměř, na ni navazující kompostárnu. V obou zařízeních jsou zpracovávány suroviny rostlinného původu - výstupem je elektrická energie, teplo k zásobování tepelné soustavy města Jaroměř a z kompostárny certifikovaný kompost pro využití v zemědělství. Divize také zajišťuje provoz vodní elektrárny na řece Úpě, a to ve výrobně-logistickém středisku AGRO CS v České Skalici.

Divize petfood

Zajišťuje základní krmiva pro psy a kočky značky GRAND. Suroviny jsou zpracovávány výhradně z českých jatek a denní svoz tak zaručuje čerstvost výrobků. Firma si zakládá na výrobě o nejvyšší kvalitě, s ruční prací bez použití konzervantů a chemických přísad. Naše konzervy skutečně obsahují 98 – 100 % masa a další přísadu jako zeleninu, těstoviny atd..

Historie společnosti

1974
Zřízen Agrochemický podnik, společný podnik (později Agropodnik); předmětem jeho činnosti bylo provádění služeb a prací v rostlinné výrobě pro členské organizace.
1992
Přeměna společného podniku na akciovou společnost; vznik AGRO CS spol. s r.o., které si pronajalo veškerý majetek Agropodniku a.s. a navázalo na jeho činnost; byla zahájena výroba substrátů, hnojiv a prodej zahrádkářských potřeb.
1996
Změna právní formy ze společnosti s ručením omezeným na akciovou společnost.
1997
zahájily činnost další dceřiné společnosti ABEX Substráty, AGRO CS Slovakia a.s. a AGRO CS Hungary Kft.
2003
Zanikl Agropodnik a.s.; AGRO CS a.s. jako hlavní akcionář převzalo jmění zaniklého Agropodniku.
2006
AGRO CS a.s. se stala majoritním vlastníkem AGROPODNIKU ORLICE a.s. a zakoupilo středisko Bezděkov (výroba a balení přípravků na ochranu rostlin).
2007
Zakoupení areálu bývalé TIBY a následně úplná rekonstrukce a vybudování nového výrobního a logistického střediska V Lukách s kolaudací v 2008.
2008
Kompletní přestavba výrobního závodu substrátů v České Skalici a spuštění bioplynové stanice v Jaroměři.
2009
Založení dceřiné společnosti AGRO CS Romania S.r.l. a založení dceřiné společnosti v Litvě UAB Baloša – těžba rašeliny.
2011
Založení dceřiné společnosti v Litvě UAB Aliu Durpynas – těžba rašeliny.
2013
AGRO CS a.s. se stala vlastníkem majoritního podílu v zemědělském podniku NAHOŘANSKÁ a.s..
2015
AGRO CS se stala majoritním vlastníkem zemědělského podniku AGRO PROVODOV a.s., dále vlastníkem společností BRIZANT A SISTEQO a rašeliniště Skuraty v Bělorusku a vlastníkem společnosti ENGELMANN CZECH.
2016
Rekonstrukce administrativní budovy v Říkově
2018
V roce 2018 jsme akvizicí firmy Jeseničan vstoupili na trh krmiv pro domácí mazlíčky, zejména pro psy a kočky, a to pod značkou krmiv GRAND.
2020
AGRO CS v roce 2020