Travní směs

25.04.2017

Dobrý den,
chtěl bych dosít menší plochu travním semenem a potřebuji poradit s jeho volbou. Zatím mám trávník asi na 400 m2 asi 10 i více let zakládaný postupně, povětšinou hřišťní směsí, ale i jinými. Snažím se vypěstovat trávník se vzpřímenými listy vytvářející pravidelný koberec. Na některých plochách se mi to moc nedaří, protože mezi travou se vzpřímenými listy se občas vyskytne tráva, která má širší poléhavé listy. Pokud ji nechám, vytvoří něco jako trs a ostatní trávu vytlačí. A to i při pravidelném sečení, vertikutací a přihnojování. Mám za to, že jsem si s pořízenou travní směsí nasel semena trávy, která takhle roste a "zlobí". Chtěl bych se zeptat, co je to za trávu, které bych se rád v pořízené směsi vyhnul (jestli to lze) a jakou travní směs byste mi doporučili pro další setí a obnovu původního trávníku. Pokud jsem nechtěnou trávu nepopsal dostatečně, mohu poslat fotku. Travnaté plochy jsou běžně zatížené přecházením a rekreačním provozem.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem, Jiří Kopic

25.04.2017:

Dobrý den pane Kopici,


travní druh, který popisujete se jmenuje kostřava rákosovitá. Tato tráva je víceméně zastoupena v každé okrasné travní směsi. Na rozdíl od jiných travních druhů kostřavy hluboce koření a když nastane sušší období, což nemusí být pouze v létě, ale i na jaře, tak nastane tato situace. Kostřava si svými hlubokými kořeny vezme vodu z hloubky a začne v trávníku utlačovat ostatní druhy trav, a tím mu dominovat.


Hřištní/sportovní a také regenerační travní směsi jsou převážně složeny z travních druhů jílků vytrvalých a lipnic lučních. Ty jsou oproti kostřavám více odolné vůči zátěži.


Ve Vašem případě doporučujeme: důkladnou – hrubou vertikutaci křížem – tj. nejprve celou plochu vodorovně a následně svisle. Hrubou vertikutací je myšlen benzínový/naftový vertikutátor, ne elektrický, který má malinký záběr do hloubky a prakticky trávníku neprospěje.


Touto vertikutací Vám v trávníku nezůstane téměř nic – toho se ale nelekejte. Celou plochu zapískujte a následně dosejte osivem Garden Boom Regenerace. Dále doporučujeme také hnojit dlouhodobě působícími hnojivy z řady Garden Boom.


Více o této profesionální řadě naleznete na: www.gardenboom.com.

V případě jakýchkoliv dotazů mě, prosím, kontaktujte.


S pozdravem

AGRO CS a.s.

Nevíte si rady? Zeptejte se odborníka

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Rychlý kontakt

AGRO CS a.s.
č. p. 265
552 03 Říkov

Objednávky Trávníkový program:
JANA COHORNOVÁ
Telefon: 491 457 226

Objednávky Pěstitelský program:
LENKA JONEŠOVÁ
Telefon: 491 457 186

Další kontakty

středisko Smiřice

  • úložiště volně ložených materiálů
  • poblíž Hradce Králové - snadná dostupnost pro drobné realizace 
  • substráty, zeminy, kůrové mulče
  • běžně skladem nejprodávanější hnojiva a travní směsi

gardenboom.com

Šestý smysl Vaší zahrady..

Sníte o perfektním trávníku? S řadou Garden Boom se Vám sny
o krásné zahradě jednoduše splní.

  • doporučován zahradními architekty a odborníky na zakládání zahrad.

travnikovekoberce.cz

ŠPIČKOVÁ KVALITA

agrocs.cz

substráty, hnojiva minerální, organická, organominerální, krystalická a kapalná, travní směsi, fungicidy, herbicidy, insekticidy a ostatní přípravky na ochranu rostlin, mulčovací kůra, štěpka, Kristalon, několik druhů trávníkových koberců a ucelená řada výrobků pro ekologicky šetrné pěstování

  • "…dělejte s námi svět krásnější" 

AGRO CS GARDEN BOOM megazahrada.cz FLORIA agro KRISTALON

© 2021, AGRO CS a.s. – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky