Trávník

 • 19.07.2017

  Pýr v trávníku

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, jak zlikvidovat z trávníku pýr?
  Děkuji Ledvinková

  Dobrý den paní Ledvinková,
  pýr je jednoděložní rostlina a z trávníku ji dostanete těžko. Zvlášť, pokud se vyskytuje na více místech, má hluboké a rozvětvené kořeny. Existuje profesionální přípravek DUKE – např. na ježatku a další jednoděložní rostliny, ten ale zakoupíte pouze s osvědčením o profesionálním použití v balení 5 l.

  Pokud je výskyt velký, doporučujeme nové založení trávníku s předchozím odstraněním stávajícího povrchu a důkladným použitím totálního herbicidu.
  S pozdravem
  AGRO CS a.s.

 • 01.06.2017

  Likvidace kopřivy na pastvině

  Dotaz na produkt DICOTEX 1 L z kategorie

  Selektivní herbicidy

  Dobrý den,
  prosím o radu jak zlikvidovat kopřivu v trávě, kde pasu ovce. Poraďte, jak to bezpečně provést a co použít za postřik. Plocha pastviny je asi 1 000 m2.
  Děkuji Moučka

  Dobrý den pane Moučko,
  v tomto případě selektivní herbicid použít nemůžete, jelikož byste si tím zničil veškeré dvouděložné rostliny na pastvině. Pro zachování květnané louky – pastviny lze odstranit kopřivy pouze mechanickou cestou.

  S pozdravem AGRO CS a.s.

 • 07.10.2016

  Pouzitie travy po postreku Bofixom

  Dobry den,

  bezne pouzivam skosenu travu do kompostu, chcem sa spytat na skodlivost postreku Bofix, ktory som po dlhom vahani po najmenej 5 rokoch pred tyzdnom pouzila. Mozem striekanu travu pouzit do kompostu alebo ju mam radsej vyviezt do zberneho dvora. Dakujem pekne za informaciu.

  Dobrý den paní Malá,

  pokud jste použila Bofix pouze 1x během pěti let, tak můžete trávu kompostovat. Pokud však budete Bofix používat pravidelně, každý rok, tak je dobré trávu kompostovat až za 28 dní od aplikace. Po této době jsou všechny rezidua v trávě biologicky odbourány.
  AGRO CS a.s.

 • 06.09.2016

  Dicotex x Bofix

  Dotaz na produkt DICOTEX 1 L z kategorie

  Selektivní herbicidy

  Dobry den,
  potreboval bych osetrit mlady travnik (cca 2 mesice po vysevu) osetrit selektivnim pesticidem. Doporucili byste Dicotex nebo Bofix? Neni mi jasny rozdil. V travniku se vyskytuje sporadicky stovik, smetanka a nekolik dalsich dvojdeloznych plevelu. Nebo je lepe pockat s aplikaci na jaro?
  Dekuji a zdravim, O. Ptáček

  Vážený zákazníku,
  Dicotex i Bofix jsou selektivní herbicidy. Dicotex obsahuje 4 účinné látky, Bofix 3 účinné látky. Dicotex tedy má širší spektrum působnosti. Dávkování je sice u Dicotexu  vyšší, ale za nižší cenu, takže je to srovnatelné s cenou Bofixu.  Na použití herbicidu je nutné, aby bylo bezvětří, min. 10 stupňů Celsia a nesmí cca 6 hodin zapršet.  Obecně je problém s aplikací čehokoliv na mladý trávník, vyčkejte ještě min. měsíc.

  S pozdravem AGRO CS a.s. 

 • 18.08.2016

  pastvina

  Dobrý den.
  prosím touto cestou o radu, jak se na zahradě sloužící jako pastva pro ovce, zbavit "řebříčku obecného", který postupem času zamořil většinu plochy a je pro spásání nevhodný. Zda použít selektivní herbicid a jaký (z pohledu ochranné lhůty k pastvě), nebo totální a založit po rekultivaci plochy trávník nový.
  Děkuji Bouda V.

  Dobrý den pane Boudo,
  v tomto případě by bylo vhodnější použít totální herbicid, např. Glyfo Klasik, který je přímo určen k obnově trvalých travních porostů a porost znovu založit, protože pokud by použil selektivní herbicid, tak by porost byl velmi mezerovitý a začaly by se tam uplatňovat další plevelné druhy.

  Glyfo Klasik lze i ve větším balení (5 nebo 10 l) koupit bez osvědčení odborné způsobilosti pro zacházení s přípravky na ochranu rostlin. Při použití totálního herbicidu použijte vyšší dávku z rozmezí uvedeného na etiketě. Nevýhodou je, že pastva v tomto případě by znovu byla k dispozici na jaře. Méně vhodné by bylo použít selektivní herbicidy Starane Forte + Lontrel 300 – tato kombinace spolehlivě likviduje mladší řebříček, účinek by však byl slabší na starší řebříček, který má již zdřevnatělé stonky, nicméně výhodou je, že pastva by byla k dispozici po 35 dnech k dispozici (35 dní je ochranná lhůta). Pro nákup Staranu Forte je však zapotřebí osvědčení odborné způsobilosti pro zacházení s přípravky na ochranu rostlin druhého nebo třetího stupně.
  AGRO CS a.s.

 • 26.05.2016

  Plevel v travniku

  Dobry den,
  potrebovala bych poradit co s travnikem.
  Koupili jsme od Vas travni smes Sport a chtela bych vas poprosit o radu. Zalozili jsme travnik cca pred mesicem, trava roste kouskovite a mame mezi velke mnozstvi plevelu. Mohli by jste mi poradit jak ma trava cca po mesici vypadat a jestli mame postrikat nejakym dvouslozkovym herbicidem nebo posekat a pockat az se trava vic rozroste?
  Mohu zaslat foto. Budu moc vdecna za radu.
  Dekuji Vlkova

  Dobrý den paní Vlková,
  děkuji za zaslání fotek.
  Tento problém většino nastane, pokud není trávník před vysetím alespoň 2x ošetřen totálním herbicidem.
  Po navezení a rozhrnutí hlíny je potřeba nechat vyrůst plevel, postříkat herbicidem a pak počkat, zda se ještě něco objeví a znovu aplikovat herbicid.  
  Rozhodně v této fázi nelze použít selektivní herbicid, na to je trávník ještě příliš mladý, aby to zvládl. Sekat příliš také není co. Doporučuji ještě chvíli počkat, až trávník více vzejde, a bude starý alespoň 2 měsíce, pak teprve můžeme použít herbicid (Dicotex). Po odumření plevele plochu dosejte a již pravidelně, kvůli původní trávě, sekejte.
  Co se týká hustoty, mohlo dojít k chybám při zakládání. Je potřeba semínko do půdy zapravit, ne jen tak pohodit, kvůli větrné erozi a ptákům, kteří osivo vyzobávají. Dále mohl být nedostatek vody  a semínko zaschlo. Trávník je potřeba v prvních týdnech zalévat, z fotek je vidět, že závlahu pravděpodobně nemáte.  Jak probíhala zálivka? 

  Bc. Romana Kodešová
  manažer pro zahradní a parkové realizace
  AGRO CS a.s.

 • 16.05.2016

  likvidace

  V trávě se nám rozrostla nízká trsovitá tráva která je polehavá, a dusí trávu. Rychle se množí. Jak ji zrušit?
  děkuji Hánová
  (u nás se tomu říká ovsiha)

  Dobrý den paní Hánová,

  zřejmě se bude jednat o ježatku, nicméně nelze to takto z popisu s určitostí potvrdit. Můžete nám zaslat dvě tři fotografie?
  AGRO CS, Trávníkový program

   

 • 04.05.2016

  plevel v trávníku

  Dotaz na produkt DICOTEX 1 L z kategorie

  Selektivní herbicidy

  Dobrý den,

  prosím o radu jak zlikvidovat plazivý jetel v okrasném trávníku.
  Ostatní plevele likvidujeme bez problémů doporučenými
  herbicidními prostředky použitelné v trávnících. Jetel pouze
  povadne a během několika dnů je zase v kondici.
  Děkuji Bastlová.

  Dobrý den paní Bastlová,

  nejúčinnějším herbicidem je Dicotex, detailní popis naleznete zde: https://www.agroprofi.cz/dicotex-1-l. Měl by účinkovat i ve vašem případě. Důležité je dodržet aplikační postup, dobu sekání před a po použití - Dicotex působí na list.

  Můžete zakoupit i menší balení na našem e-shopu: https://megazahrada.cz/017130-agro-dicotex-100-ml/.

  AGRO CS a.s.

   

 • 10.08.2015

  Výdrž barvy

  Dobrý den,
  můžu poprosit o info k produktu Green Lawnger?
  Zajímala by mě trvanlivost nástřiku.
  Děkuji Zámečníková Eva

  Dobrý den paní Zámečníková,

  děkujeme za Váš dotaz. 

  Green Lawnger je barva na trávníky, barva je vidět okamžitě, síla zbarvení je dána ředěním, zpravidla se uvádí 0,4 l přípravku do 8 l vody, které vystačí na 200 m2 a je třeba minimálně 4 hodiny po aplikaci nezavlažovat. Po zaschnutí závlaha ani déšť nevadí. U živé trávy vydrží do odsekání, u zničené mrtvé trávy vydrží na efekt pár dnů do doby, než se tráva rozdrolí.

  S pozdravem
  AGRO CS a.s.

 • 28.07.2015

  aplikace do trávníků

  Dotaz na produkt DUKE 5 L z kategorie

  Selektivní herbicidy

  Dobrý den,
  z etikety jsem se dočetl, že tento přípravek působí na některé jendoděložné širokolisté trávy (ovsík, ježatka, srha, bojínek, psárka...). Chci se zeptat zda mohu tento přípravek použít bez obav do trávníku, aniž by došlo k popálení či zničení klasických travních druhů v trávníku (jilek, lipnice, kostřava, psineček, metlice...).
  Děkuji za odpověd.

  Vážený pane Novotný,

  především záleží z jakého důvodu chcete DUKE použít. Např. pokud se jedná o  zničení ježatky není jiná možnost než tato i přes fakt, že DUKE může negativně působit na odrůdy jílku. Jílky však lze velmi snadno dosévat.

  S pozdravem a přáním pěkného dne,
  AGRO CS a.s.


  | 1 | 2 |


Nevíte si rady? Zeptejte se odborníka

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Rychlý kontakt

AGRO CS a.s.
č. p. 265
552 03 Říkov

Objednávky Trávníkový program:
JANA COHORNOVÁ
Telefon: 491 457 226

Objednávky Pěstitelský program:
LENKA JONEŠOVÁ
Telefon: 491 457 186

Další kontakty

středisko Smiřice

 • úložiště volně ložených materiálů
 • poblíž Hradce Králové - snadná dostupnost pro drobné realizace 
 • substráty, zeminy, kůrové mulče
 • běžně skladem nejprodávanější hnojiva a travní směsi

gardenboom.com

Šestý smysl Vaší zahrady..

Sníte o perfektním trávníku? S řadou Garden Boom se Vám sny
o krásné zahradě jednoduše splní.

 • doporučován zahradními architekty a odborníky na zakládání zahrad.

travnikovekoberce.cz

ŠPIČKOVÁ KVALITA

agrocs.cz

substráty, hnojiva minerální, organická, organominerální, krystalická a kapalná, travní směsi, fungicidy, herbicidy, insekticidy a ostatní přípravky na ochranu rostlin, mulčovací kůra, štěpka, Kristalon, několik druhů trávníkových koberců a ucelená řada výrobků pro ekologicky šetrné pěstování

 • "…dělejte s námi svět krásnější" 

AGRO CS GARDEN BOOM megazahrada.cz FLORIA agro KRISTALON

© 2021, AGRO CS a.s. – všechna práva vyhrazena

Webové stránky vytvořila eBRÁNA | Mapa stránek

Přeskočit na začátek stránky