Generic selectors
Pouze přesné shody
Vyhledat v nadpisech
Search in content
Post Type Selectors

Pokusná políčka

Pokusná políčka AGRO CS 2017

Projekt pokusných políček v areálu společnosti AGRO CS opakujeme po 3 letech!
Druhé testování jednotlivých odrůd a profi travních směsí započalo na podzim 2016. V první fázi pozdního podzimního výsevu bylo použito 40 travních odrůd a 30 profi travních směsí.

Nyní jsme vyseli 52 travních odrůd a 28 profi travních směsí. Předpokládáme, že do týdne vzejdou jílky a dále budeme sledovat, jak reagují ostatní druhy a travní směsi v závislosti na počasí. Celý projekt je plánován v horizontu 2 – 3 let, kdy dosejeme další odrůdy našich dodavatelů a také hobby travní směsi. Na jaře 2019 pak dojde k dalšímu opakování pokusu.
Pokusná políčka nám nabízejí ucelený přehled o chování a růstu nejrůznějších travních odrůd a travních směsí. Zároveň slouží jako příkladná ukázka v praxi pro naše zákazníky, políčka je možné navštívit téměř po celý rok.

Samotná pokusná plocha je plně po závlahou a trávník je založen na kombinaci zeminy a trávníkového substrátu. O plochu je pečováno běžným způsobem včetně hnojení, sekání a závlahy. Druhý výsev proběhl 8. 6. 2017.

Rozměr políčka je 1 m² a výsevky byly použity v množství 27 g/m². Testujeme odrůdy Jílků, Lipnic, Kostřav, Psinečků. Dále pak veškeré profi travní směsi pro zahradní a parkové realizace, fotbalová a golfová hřiště.