Generic selectors
Pouze přesné shody
Vyhledat v nadpisech
Search in content
Post Type Selectors
Programy

Pěstitelský program

První PROFI receptury datujeme od roku 1996, kdy vznikly speciální typy substrátů orientované na profesionální pěstitele. Sortiment byl postupně doplňován o různé druhy profesionálních hnojiv, travních osiv, pěstební kontejnery, pesticidy, mulčovací kůru, různé dekorační materiály apod.. Vznikla tak ucelená nabídka pro různé skupiny profi pěstitelů – zelináře, květináře, okrasné a lesní školky, atd., která nemá v naší zemi obdoby.

Historie profi programu

1996 – Vytvoření prvních receptur pro profi substráty. Vznik prvního baleného výsevného substrátu 80 l, následně několika dalších standardních typů substrátů (kontejnerovací, RKS I., RKS II.). Pro lesní školkaře jsou vyvinuty speciální lesnické substráty. Je navázána spolupráce s Norskou společností Hydro – hnojiva Kristalon v 25 kg baleních.

1997 – Péči o obchodní partnery se věnuje specializovaný obchodní zástupce.

1998 – Sortiment je rozšířen o další typy substrátů – volně ložených i balených pod obchodním názvem Professional.

1999 – Je vypracován systém prodeje pro zajištění kvalitnějšího příjmu objednávek a odbavení jednotlivých zakázek. O zajištění stabilní kvality substrátů pečuje vlastní akreditovaná laboratoř. Sortiment se rozrůstá o další typy speciálních granulovaných hnojiv, plastové kontejnery a travní osiva. Nabízíme tak ucelený sortiment pro široké spektrum pěstitelů, který v České republice nemá obdoby.

2001 – Záběr se rozšiřuje o nový okruh zákazníků – golfová a fotbalová hřiště a realizační firmy. Sortiment je bohatší o nabídku rolovaných travních koberců, substrátů pro střešní zahrady, dlouhodobě působící hnojiva a dekorační materiály. S rozvojem zahraničních dceřiných společností jsou získáni zákazníci i v sousedních zemích – na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku a Slovinsku.

2002 – Nabídka rozšířena o balené rašelinové výrobky v 250 l balení – pěstební rašelinový substrát RS 1 a pěstební rašelinový substrát RS 2.

2003 – Nabídka kontejnerů doplněna o tenkostěnné typy značky TEKU. Do substrátů jsou ve větší míře používána dlouhodobě působící hnojiva. Zaveden nový výrobek – rašelina hnědá v 200 l balení.

2004 – Nastává osamostatnění Travního programu a jeho pokračování po vlastní linii. Je podstatným způsobem změněno logo, jsou postupně zaváděny nové, graficky sjednocené, obaly. Vydán ucelený katalog výrobků. První velká mezinárodní prezentace v zahraničí na veletrhu IPM Essen v Německu.

2005 – Úspěšná 250 l balení rozšířena o výsevný a kontejnerovací substrát. Zařazení dalších typů hnojiv – dlouhodobě působící Multicote a vodorozpustná Polyfeed od firmy Haifa Chemicals.

2006 – Rašelinové typy substrátů jsou nově dodávány i v balení 4 000 l.

2007 – Pro nejnáročnější zákazníky s potřebou dodávek pouze big bal připravena nabídka produktů firmy Tref EGO. Sortiment obohacen o textilní program JUTA.

2008 – Zahájena výstavba nového závodu na výrobu substrátů v Říkově. Rozšíření počtu dodavatelů rašelin a dalších surovin.

2009 – Nový závod uveden do zkušebního provozu. Přepracování hlavních receptur substrátů. Rozšíření počtu surovin o nové druhy – kokosové produkty, pemza, vermikulit. Nová logistická možnost – big bal a jeho premiéra v České republice. Zlepšení expedičního zázemí – otevření nového logistického centra „V Lukách“.

2010 – Vodorozpustná hnojiva rozšířena o Universoly, vhodné i pro použití pro podmínky s méně vhodnou kvalitou zálivkové vody.

2011 – Nabídka produktů rozšířena o Easypoty – rašelinové „válečky“ pro bezproblémové zakořeňování řízků.

2012 – Úprava receptur a sortimentu substrátů AGROProfi.

2013 – Posílení vlastních surovinových zdrojů v rašelinách.

2014 – Registrace růstového regulátoru rostlin B-NINE SG a jeho nabídka pěstitelům.

2015 – Přichází PROFIMIX – novinka na trhu mezi substráty. Profi substráty v nových obalech a kvalitnějších recepturách.