Generic selectors
Pouze přesné shody
Vyhledat v nadpisech
Search in content
Post Type Selectors

Hnojiva

Nabízíme 76 druhů hnojiv:

  • Nejširší nabídka v ČR.
  • Možnost kombinovat hnojiva od různých výrobců (Everris, Haifa, AGRO, Yara).
  • Možnost namíchat hnojiva dle vašeho přání.

Jaké jsou nejdůležitější živiny pro váš trávník?

Dusík (N) – patří mezi základní prvky důležité pro výživu travnatých ploch. Dusík je základní stavební prvek, který podporuje růst a regenerační vlastnosti trávníku.

Fosfor (P) – je důležitou živinou pro tvorbu a růst kořenového systému. Měl by být k dispozici ve větší míře v době od klíčení do zakořeňování po výsevu (případně při dosevu). Umožňuje využití a přeměnu sluneční energie na energii potřebnou k růstu rostlin.

Draslík (K) – je prvek, který řídí buněčnou stavbu rostlin. Posiluje buněčné tkáně a proto podporuje odolnost trav vůči suchu, nízkým i naopak příliš vysokým teplotám a chorobám. Draslík aplikujeme před mimo vegetačním obdobím a v průběhu nedostatku vláhy. S přihlédnutím k pozitivním vlastnostem pro trávníky se v poslední letech vyrovnává vzájemný poměr draslíku vůči dusíku v hnojivech pro trávníky na 1:1 až 1:2.

Hořčík (Mg) – je velmi důležitý pro tvorbu chlorofylu (zelené barvivo), které je potřeba pro optimální průběh fotosyntézy.

Stopové prvky – železo (Fe), měď (Cu), mangan (Mn) jsou důležité při procesech látkové výměny a tím pomáhají udržet travní jedince v dobré kondici. Nedostatek stopových prvků se může projevit různými chlorózami (tzn. světlé skvrny různých velikostí a tvarů). Jejich optimální přítomnost pomáhá udržovat zatěžovaným trávníkům dokonalý barevný aspekt. Neprávem často opomíjeným prvkem je ve výživě zatěžovaných trávníků síra (S). Vzhledem ke snižujícímu se množství síry v půdě (odsiřováním zdrojů znečištění) je velmi důležité při výživě trávníků na tento prvek nezapomínat, neboť síra se spolu s dusíkem podílí na tvorbě bílkovin.

Aplikace trávníkového hnojiva

Aplikace hnojiva na trávník musí být rovnoměrná a dle dávky uvedené na balení hnojiva.

Hnojivo aplikujeme rovnoměrným rozhozem. Pro zajistění rovnoměrnosti a dodržení správné dávky hnojija je vhodné použít rozmetadla a aplikační posypového vozíky. Tato drobná zahradní technika zaručuje rovnoměrnou a přesnou aplikaci.

Po aplikaci je třeba celou plochu dostatečně zavlažit cca 15 – 20 l vody na m2. Z toho důvodu je vhodné provádět aplikaci před deštěm. Hnojivo aplikujte vždy 2 – 3 dny po seči. Zavlažujeme až po aplikaci, hnojivo rozhazujeme na suchý trávník.

  • Rovnoměrností aplikace a dodržením dávky minimalizujete riziko popálení trávníku.
  • Před aplikací si vždy přečtěte etiketu hnojiva nebo návod k použití.
  • Hnojivo skladujte v chladu a suchu.